writemypapers service
logo

The Legend of the Blue Sea

The Legend of the Blue Sea imdb puanı

reklam kodu
The Legend of the Blue Sea
Bitti

2016 - 2017 yılları arasında Jin Hyeok'un yönetmenliğinde, Park Ji-Eun'un senaristliğinde çekilmiş olan romantik, fantastik türündeki dizi The Legend of the Blue Sea, toplam 20 bölümden oluşmaktadır. Başrollerinde Jun Ji-Hyun ve Lee Min-Ho yer almaktadır.

Dizinin Konusu:

Dizi, dünya üzerinde kalan bir denizkızı (Jun Ji-Hyun) ile bir dolandırıcının (Lee Min-Ho) hayatını anlatmaktadır. Bu denizkızını

n hayatı zorluklarla doludur ve karada yaşamak için mücadele etmeye çalışmaktadır.Not: Dizi, Joseon alimi Yu Mong-In tarafından yazılan "Eou yadam" adlı deniz kızları ile ilgili olan tarih-fantastik-romantik türündeki hikaye koleksiyonundan (Kore’nin ilk tarihsel (romantik) hikayesi) esinlenmiştir. Güney Kore’nin ilk tarihi kitabındaki denizkızı hikayesinden alınan motiflerinde mevcut olduğu fantastik-romantik dizidir. Hikaye bir okyanusun içinde yaşayan denizkızlarını serbest bırakan hâkim Kim Dam-Ryung’un etrafında dönmektedir. Denizkızları balıkçılar tarafından yakalanmıştır.

Oyuncular ve Karakterleri:

Choi Tae-Joon: Dizide Joseon zamanında ve şimdiki zamanda olmak üzere iki karakteri canlandırmaktadır. Joseon zamanında, Dam Ryung adıyla Kim Dam Nyeong’un oğlu rolündedir. Şimdiki zamanda ise  Heo Joon-Jae adı ile soğukkanlı ve zeki bir dolandırıcı rolündedir. Jun Ji-Hyun'un canlandırdığı Sim Chung karakterini gördükten sonra ona aşık olur.Jun Ji-Hyun: Dizideki erkekler tarafından dikkat çeken güzelliğe sahip denizkızı olan Sim Chung karakterini canlandırmaktadır.Lee Ji-Ho: Dizide, Lee Min-Ho'nun şimdiki zamanda canlandırdığı Heo Joon-Jae karakterinin soğukkalpli kardeşi olan Heo Chi-Hyun karakterini canlandırmaktadır.Lee Hee-Joon: Jo Nam-Doo adı ile şimdiki zamandaki Lee Min Hoo'nun Heo Joon-Jae karakerinin en yakın arkadaşı rolündedir. O da arkadaşı gibi dolandırıcıdır. 

Adınız
Mail Adresiniz
Mesajınız
Elif 11/02/2018 Ziyaretçi Cevapla

Merhaba