writemypapers service
logo

Hwarang

Hwarang imdb puanı

reklam kodu
Hwarang
Bitti

Yun Seong-Sik yönetmenliğinde, Park Eun-Young senaristliğinde çekilen dizi Hwarang, dram, romantik, tarih türündeki 2015 - 2016 yılları arasında yayınlanan 20 bölümden oluşan bir dizidir. Himayesinde birçok ünlü oyuncuyu barındırmaktadır.

Dizinin Konusu:

Silla Krallığı döneminde, "Hwarang (Güzel Savaşçılar) adı altında genç erkek savaşçılardan oluşan elit bir grubu anlatmaktadır. 

Oyuncular ve Karakterleri:

Park Seo-Joon: Dizide, "Hwarang" grubunun bir üyesi cesur ve sınırsız enerjiye sahip efsanevi savaşçı Moo-Myung karakterini canlandırmaktadır. Moo-Myung, bir köpek gibi pişman olmadan ve bir kuş gibi özgür olarak yaşamak istediği için ona "dog-bird hwarang” olarak seslenmektedirler. Go Ara'nın canlandırdığı A-ro karakteri ile aralarında bir aşk yaşanacaktır.Go Ara: Dizide, hiç bitmek bilmeyen neşesi ve enerjisi ile tanınan yarı aristokrat tabakasından yarı halk tabakasından gelen A-Ro karakterini canlandırmaktadır. Go Ara, Moo-Myung  ve Sam Maek-Jong arasında bir aşk üçgeni yaşanacaktır.Park Hyung-Sik: Dizide, Üç Krallık döneminde Silla’yı yöneten Kral Jinheung olarak da bilinen ve tüm dünyaya adını duyurmak isteyen Sam Maek-Jong karakterini canlandırmaktadır. Sam Maek-Jong, 15 yaşındayken tahta çıkar ve ülkesinin topraklarını genişletmeye başlar. Gençlik hayatını tehditler aldığı için gerçek kimliğini gizleyerek meçhul bir kral olarak geçirir. Uzun yıllar boyunca insanlardan uzak durmuş ve yalnız kalmış olduğundan çok hassas ve sinirli bir yapıya sahiptir. Ancak A-Ro’yı yavaş yavaş tanıdıkça, "Hwarang" grubu içerisinde geliştikçe, zayıf ve yaralı bir gençken halkına yarar sağlayacak bir kral haline gelir. Zamanla A-Ro’ya aşık olur.Minho: Dizide, Silla Krallığının aristokrat bir ailesinden gelen cesur ve pozitif kişilikli Soo-Ho karakterini canlandırmaktadır. Müthiş kılıç yeteneği sayesinde zamanla Silla’nın "mükemmel adamı” haline gelmiştir. Çapkın birisi olarak bilinmesine karşın aslında tutkuyla sevdiği biri olduğundan "Hwarang" grubunun romantik bir üyesidir.Do Ji-Han: Dizide, Silla Krallığının en güçlü kişisi Park Yeong-Sil’in oğlu ve "Hwarang" grubunun üyesi olan Ban-Ryoo karakterini canlandırmaktadır. Yakışıklı, akıllı ve güçlü kişiliği ile dikkat çekmektedir. Küçük yaşından itibaren siyasi eğitim almıştır ve güç arzusunu benimsenmesi için zorlanmıştır. Rakibinin kız kardeşine aşıktır ve onların aşkı "Romeo ve Juliet”in Silla versiyonudur.Joo Yoon-Woo: Dizide, "Hwarang" grubunun bir üyesi olan ağzı bozuk biraz da gizemli savaşçı Yeo-Wool karakterini canlandırmaktadır. V: Dizide, "Hwarang" grubunun en genç üyesi olan iyimser Han-Sung karakterini canlandırmaktadır. Seo Ye-Ji: Dizide korumacı kraliyet yetiştirmeciliğinden dolayı yalnız ve mutsuz birisi olan Prenses Sookmyung karakterini canlandırmaktadır.Kim Ji-Su: Dizide Kral Jinheung’u koruyabilmek için "Hwarang" grubunu kuran Kral Jinheung’un annesi olan Kraliçe Jiso karakterini canlandırmaktadır. Choi Won-Young: Dizide Mak-Moon ve A-Ro’nın babası olan şifacı An Ji-Gong karakterini canlandırmaktadır. Lee Kwang-Soo: Dizide köyde mütevazı bir şekilde tek başına  büyüyen, A-Ro’nın abisi olan Mak-Moon karakterini canlandırmaktadır. Moo-Myung  ile yakın arkadaştır. Bu dostluk sayesinde Moo-Myung daha sonra Sun Woo ismini alır. Sonrasında ise, Mak-Moon’un sayesinde A-Ro ile tanışır ve 'Hwarang'lara katılır. 

Adınız
Mail Adresiniz
Mesajınız