writemypapers service
logo

2018 Yılında Başlayacak Olan Kore Dizileri

Önceki üç yazımızda 2017 yılına damgasını vuracak ve yine gümbür gümbür gelecek olan Kore Dizilerinden bahsettik. Başlığı görüp te ”Durun yahu daha 2017 yılı için hazırlanan diziler çıkmamışken siz bir de 2018 yılında çıkacak olan dizileri paylaşmışsınız!” derseniz, olmaz. Biz sadece daha da çok heyecanlanın, bir sonraki yılı sabırsızlıkla bekleyin diye şimdiden sizlere 2018 yılında yayınlanacak olan dizilerin birkaçını derledik.

Elbette ki çoğunun tarihi ve hatta fotoğrafları net değil, fakat az da olsa konularından nasıl bir şeyler ortaya çıkacağı bizleri aydınlatmaya bir miktar da meraka sürüklüyor. O zaman çok fazla uzatmadan 2018’de ne tür konular ön planda bir göz atalım..

Mr. Sunshine:

Ay olarak net olmasa da 2018 yılında yayınlanacak olan tarih ve romantik türdeki dizi Mr. Sunshine’ın baş rolünde Lee Byung-Hun yer alacak.

Dizi, Kore’nin Japon işgalinden önceki 1900 yıllarının başında, Amerika’nın  Joseon seferi sırasındaki bir çocuğun, savaş gemisi tarafından kurtarıldıktan sonra Amerika’ya götürülmesini, büyüdükten sonra da  Joseon’a geri dönüp orada yaşadığı olayları ve aşık olduğu kadınla anılarını anlatmaktadır.

Lee Byung-Hun bu büyük rolü üstlenecektir.

Kingdom:

Tarih, romantik ve fantastik türündeki dizinin afişi henüz belirlenmese de yapımcısı ve senaristi dizinin 2018 yılında yayınlanacağını çoktan belirtmiş bile. Diğer Kore Dizilerinden biraz farklı bir konuya sahip olan Kingdom,

Joseon dönemindeki zombileri anlatmaktadır.

Dizi, Kim Eun-Hee’nin yazdığı daha önceden yani 2014 yılında yayınlanmış olan “Land of the God” adlı bir webtoon’a dayanmaktadır.

Live:

Bu dizinin de afişini paylaşamıyoruz fakat başrol oyuncularının fotoğraflarını sizler için yerleştirdik. Dram ve aksiyon türdeki dizi Live, bölge müdürlüğünde çalışan bir polis memurunun hayatını konu edinmektedir.

Lee Kwang-Soo’ya dizide polis memuru olması için teklif yapılmıştır fakat henüz cevabın netliği belli değildir.

 Jade Lover:

Jin Hyuk yönetmenliğinde çekilecek olan tarih, romantik ve fantastik türdeki dizi Jade Lover, 2015 – 2016 yılları arasında yapılsa da dizinin 2018 yılında yayınlanacağı belirlenmiş.

Dizi, 1930’lu yıllarda, Zheng Shuang’un canlandırdığı hizmetçiyken sonradan bir prensese dönüşen takıntılı bir kadının yaşadığı zorluklara rağmen nasıl yıkılmadan ayakta durduğunu ve dünyanın karanlık ve aydınlık tarafında gidip gelen CEO olan Lee Jong-Suk ‘un yaşadıkları nefret dolu ama bir o kadar da şehvetli aşk hikâyesini anlatmaktadır.