writemypapers service
logo

2017 Yılında Başlayacak Olan Güney Kore Dizileri – 3

Kore Dizilerinin en güzel yanlarından birisi de konuyu ve bölümleri uzatmadan, her şeyi tadında bırakması. Hem izleyecek dizi yelpazesi fazla oluyor hem de bir başladığında ucu bucağı gözükmeyen bir arşiv beliriyor. Önceki iki yazımızda 2017 yılında çıkacak olan dizilerden ve konularından bahsetmiştik. Hala bahsetmeye devam edeceğiz çünkü adamlar dizi ve film çekmekten asla bıkmıyorlar. Her geçen gün yenisini ve daha güzelini çekip ekliyorlar. Bakalım önümüzdeki aylarda bizi daha hangi maceralar bekliyor..

Age of Youth 2:

Ağustos 2017 tarihinde yayınlanacak olan dizi ilk sezonunda kaldığı heyecanından devam ediyor. Han Ye-Ri, Han Seung-Yeon, Park Eun-Bin, Ji Woo, Choi A-Ra gibi ünlü Kore yıldızlarından oluşan kadro, dizide  ‘Belle Epoque’ evini paylaşan 5 kızın hayatında yaşadığı maceralı bir o kadar da güzel anıları canlandırmaktadır.

 Housewife Detective:

Dizide, özel bir dedektif olarak çalışan Han Hee-Joon (Chansung) karakteri ile asistanlık yapan fakat bir ev kadını olan Myung Yoo-Jin (Jang Na-Ra) karakterinin yaşadığı maceralar anlatılmaktadır.

Henüz yayınlanacağı tarih belli olmasa da Jang Na-Ra, Jo Hyun-Jae, Chansung gibi ünlü oyuncular dizinin bir an önce başlaması için izleyicilerini meraklandırıyor.

Criminal Minds:

Aksiyon türündeki dizi Criminal Minds, Temmuz 2017 tarihinde yayınlanacak. Amerikan yapımı diziden ilham alınarak çekilen dizi, bir profilci grubunun davaları suçluların gözünden bakarak çözmelerini konu edinmektedir.

Dizide, ünlü oyunculardan Lee Jun-Ki, Moon Chae-Won, Lee Sun-Bin, Son Hyun-Joo, Yoo-Sun yer almaktadır.

Jade Lover:

Lee Jong-Suk’un başrolde oynadığı dizi, 1930’lu yıllarda, hizmetçi olan bir kadının takıntılı bir prensese dönüşmesini ve bu dönüşüm içerisinde yaşadığı tüm zorluklara karşı ayakta duruşunu, onun karanlık dünyasını CEO olan Lee Jong-Suk ile aydınlatışını, yaşadıkları aşkları anlatmaktadır.

Dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değildir.

Lee Jong-Suk Diğer Dizileri;

W – Two Worlds

Pinocchio

Doctor Stranger

I Hear Your Voice

Secret Garden

The Blue of My Heart:

Romantik türdeki dizide, küresel bir pop yıldızı ile küçük bir seyahat acentasının sahibi olan Kang Jae-Ho’nun (L) arasındaki aşk hikayesi anlatılmaktadır.

 My Only Love Song:

 

Tam da bugün vizyona girecek olan tarih, romantik, fantastik, gençlik türündeki dizide Lee Jong-Hyun ve Kong Seung-Yeon yer alıyor.

Dizi, günümüzden geriye tam da Joseon dönemine giden, insanları küçümseyen ve sadece sahip oldukları para kadar değer veren bir şarkıcı olan Kong Seung-Yeon ile Joseon döneminde para kazanmak ve geçinmek için her işi yapan bir adamın yani Lee Jong-Hyun’un arasındaki aşk hikâyesini anlatmaktadır.

School 2017:

 Temmuz ayında izleyicileriyle buluşacak olan dizinin baş rolünde Kim Se-Jeong yer almaktadır. Öğrencilerin yaşam tarzlarını, okul hayatında karşılaştıkları zorlukları ve hissettikleri acıları konu alan dizi,  1999 yılında çekilen “School” serisinin 7. sezonudur.

Polyclinic Doctor:

 Dram, romantik ve gençlik türündeki dizinin henüz ne zaman yayınlanacağını bilmesek te 2017 yılında vizyona gireceğini biliyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz.
Choi Soo-Young’un yer aldığı dizide, henüz üniversitenin 3. yılında olan genç tıp öğrencilerin arkadaşlıkları, aşkları ve gerçek bir doktor olma süreçleri anlatılmaktadır.

The Bride of Habaek:

Dev bir oyuncu kadrosundan oluşan dizide Nam Ju-Hyuk, Krystal, Shin Se-Kyung, Gong Myung gibi oyuncular yer almaktadır. Yayınlanmasına da oldukça az kalan dizi (3 Temmuz), suların efendisi olan Ha Baek karakteri ile (Nam Ju-Hyuk) sıradan bir insan, psikiyatrist olan So-A karakterinin (Shin Se-Kyung) arasındaki aşkı konu edinmektedir.

While You Were Sleeping:

İsmiyle bile insanda oldukça gizem ve merak uyandıran dizi, eylül ayında izleyicileriyle buluşacak. Dizide, Lee Jong-Suk, Suzy, Lee Sang-Yeob, Ko Sung-Hee, Jung Hae-In, Kim Min-Jae oynuyor.

Romantik, fantastik türdeki bu dizide, rüyalarında başkaların başına gelen talihsiz olayları görebilen Nam Hong-Joo karakteri (Suzy) ile kadının rüyalarının gerçekleşmesini önlemede elinden geleni ardına koymayan bir savcı olan Jae-Chan karakterinin (Lee Jong-Suk) yaşadıkları olaylar anlatılmaktadır.

Bir başka 2018 yılında çıkacak olan diziler konumuzda görüşmek üzere.. Takipte kalın 😉 Bu yaz ayı Kore Dizileri izlemeden geçmez, bitmez..