writemypapers service
logo

2017 Yılında Başlayacak Olan Güney Kore Dizileri

Her yıl artış göstererek, izleyici kitlesinin tüm dünyaya yayıldığı, boş zamanlardan ziyade izlemek için ayrı zaman ayrılan Kore Dizileri, girdiğimiz 2017 yılında da son derece revaçta. Hatta izleyicileri ve hayranları 2017 dizilerini bitirmiş ve çıkacak olan yeni Kore Dizilerini merakla aramakta.

Hepimiz biliyoruz ki çoğu Türk ya da yabancı diziler Kore Dizilerinden alınmış durumda. Bazıları dizilerin ya da filmlerin ismini değiştirme gereği bile duymuyor kendi film ve dizilerine uyarlarken. Başı sonu aynı ortasında biraz değiştirilmiş senaryoları izlerken ‘’Adamlar ne güzel yapmış ya’’ demekten alamıyoruz kendimizi. Yayınlanmasından ve izlememizin ardından 10 gün sonra haber sayfalarında bir çıkıyor ki ‘’Şok, şok, şok! Şu isimdeki dizi ya da film Korelilerden mi alındı? Evveet, tam da düşündüğünüz gibi…’’ Tüm bu çıkan haberlerden sonra yine diyoruz ki Koreliler yine yapmış ve yine onlara özenmişler.

O zaman gelsin Kore dizileri, filmleri, gitsin onlardan uyarlanan senaryolar, diyoruz ve açıyoruz o anda ‘’korezi.com’’u başlıyoruz en çok izlenen, en güzel konulara ev sahipliği eden film ve dizilere.. Yapacak hiçbir şeyim yok, çok sıkılıyorum diye evde dolanırken bir anda kendimizi Kore Dizileri izlerken ve zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyen bir halde buluyoruz. Çiğdem, çekirdek kelimesi için fakir eroini dediğimiz gibi, Kore dizi ve filmleri de tam anlamıyla bir eroin, fakiri zengini filan yok bu işin..

Tüm bunlardan ayrı olarak sanırım Kore Dizi ve Filmlerinin bu kadar fazla sevilmesi ve izlenmesinin nedenlerinden biri de içinde barındırdığı samimiyet duygusu. İnsanlar artık küfür ve sevişme sahnelerini yayınladıkları dizi ve filmlerinden çıkarmayan hatta neredeyse her 15 dakikada bir bunları dile getiren sahneler çektikleri için genellemenin dışında kalan insanlar bunlardan sıkılarak, izledikleri şeylerde değişiklik ve samimilik arıyorlar. Kore dizi ve filmlerinde de bunları bulmak fazlasıyla mümkün tabi. Her bir oyuncunun gülüşünde hatta üzülüşünde bile kendinizi bulmanız, kendinize onları yakın hissetmeniz sizi Kore dizi ve filmlerini daha çok izlemeye doğru istemsizce itiyor..

O zaman tüm bu güzelliklerden bahsettikten biraz da gaz verdikten sonra sitemizde bulunan Kore Dizi ve Filmlerden ayrı olarak, henüz yayınlanmamış fakat 2017 ve 2018 yılına bomba gibi düşecek film ve dizilerden bahsedelim. Bakalım Korelilerden bu sefer ne tüm maceralar ne tür aşklar ne tür komiklikler gelecek?

Argon:

Lee Yoon-Jung’un yönetmenliğinde çekilecek olan drama türündeki bu dizinin Eylül 2017 tarihinde yayınlanacağı belirtilmiş. Dizide, ünlü oyunculardan Kim Ju-Hyeok ve Chun Woo-Hee yer almakta.

Dizide, hataları asla kabul etmeyen Kim Baek-Jin (Kim Ju-Hyeok) karakteri ile sözleşmeli muhabir  Lee Yeon-Hwa (Chun Woo-Hee) karakterinin sahte haberlerle dolu bu dünyayı gerçeklerle yüzleştirip, açıklığa kavuşturmasından bahsedilmektedir.

Melo Holic:

Şuan sadece 2017 yılında yayınlanacağı biliniyor. Hangi ayda vizyona gireceği hakkında bir açıklama yapılmamış olan dizinin yönetmenliğini Song Hyun-Wook üstlenmiş. Oyuncu kadrosunda ise Yunho ve Kyung Soo-Jin yer almakta.

Dizide, çift kişilikli Choo Ji-Eun (Kyung Soo-Jin) karakteri ile zihin okuma yeteneğine sahip Yoo Eun-Ho (Yunho) karakterinin ilginç ilişkisi anlatılmaktadır.

Four Men:

Park Hae-Jin‘in tek başrollü dev kadrosuyla 2017 yılında yayınlanacak olan bu gizemli ve romantik dizi Four Men’i merakla bekliyoruz. Konusundan bahsettiğimizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Dizide, ölen sevgilisinin dördüzüyle karşılaşan bir kadın dedektifin gizemli olaylarla karşılaşması konu edilmiştir.

Last Minute Romance:

Han Seung-Yeon ve Lee Seo-Won’un oynadığı, dram ve romantik türündeki dizide, yetim ve intihar önleme danışmanı olan Baek Se (Han Seung-Yeon) karakterinin hayatı anlatılmaktadır. İlerleyen zamanlarda Dong Joon (Lee Seo-Won) karakteri ile sözleşme imzalayacaktır ve bu belki de bir aşkın başlangıcı olacaktır.

”Last Minute Romance” dizisi  “A Person You Could Know”, “Hip-Hop Teacher”, “Somehow 18”, “Magic School” web dizilerinin beşincisi olacaktır.

 

Konumuzun devamı için; 2017 Yılında Başlayacak Olan Güney Kore Dizileri-2